26 shkurt 2010

Istrefi: Më rëndësi të mos pësojmë gol!

Mbrojtësi i skuadrës së futbollit Ballkani nga Theranda, Agron Istrefi, tha se me gjithë lojën e mirë pësuan humbje 2:0 në Pejë nga Besa, në ndeshjen e parë të çerekfinales së Kupës së Kosovës. “Rezultati 2:0 nuk është aspak i mirë, por jo edhe i pathyeshëm. Në Pejë luajtëm mirë, patëm raste për gola, por fati nuk na priu që të shënojmë. Parësore është në ndeshjen e të dielës në Therandë të mos pësojmë gol dhe të shënojmë ne në pjesën e parë. Nëse kjo ndodh, atëherë besoj se në pjesën e dytë të lojës mund të përmbysim rezultatin. Si do që të jetë, do të jetë shumë vështirë sepse Besa është skuadër e fortë dhe që ka futbollistë cilësorë”, tha Istrefi.