26 shkurt 2010

Benitez lavdëron Babel

Menaxheri i Liverpoolit, Rafa Benitez, ka qenë i ngazëllyer me paraqitjen dhe golin e shënuar nga Ryan Babel në fitoren e mbrëmshme ndaj Unirea.
Babel tha para fitores në Europa League se ai ka pasur biseda me Benitez rreth rolit të tij.
“Ryan është duke punuar shumë dhe ia ka dalë mirë në stërvitje, andaj kjo është mënyra se si duhet të jenë lojtarët nëse dëshirojnë të luajnë. Ata do të kenë më shumë opsione dhe ai po ia del mirë dhe mund të luajë më shumë ndeshje”, ka thënë Benitez.