25 shkurt 2010

Sedorf, 10 ditë në Brazil për Championsin

Në shtëpinë e Milanit janë të ndarë midis mendimit fiks për Champions Ligën, me një përmbysje të vështirë të rezultatit që do të kërkohet të realizohet në fushën e Mançester Junajtid, dhe mendimit të çmendur, të rikthyer kohët e fundit paralelisht me tensionet e Interit, për të luftuar për titullin në kampionat.
Ka lidhje me Championsin leja prej 10 ditësh, që i është dhënë Klarenc Sedorfit për të shkuar në Brazil me gruan e tij me qëllimin për t’u kuruar më mirë, ashtu siç ka bërë Pato me problemet fizike falë nxehtësisë amerikanojugore. I nisur javën e kaluar, holandezi duhet të rikthehet në kohë për t’u përpjekur të bindë Leonardon që t’i japë një vend në formacion me rastin e ndeshjes së kthimit të Championsit në “Teatrin e Endrrave”.