26 shkurt 2010

Messi jashtë tre më të mirëve sipas Ronaldos

Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, ka mohuar kualitetet e rivalit të tij të Barcelonës, Lionel Messi.
Ish-lojtari i Manchester United, nuk e vlerëson Lojtarin më të Mirë të Vitit në mesin e top tre lojtarëve favorit të tij.
“Kaka, Rooney dhe Drogba janë lojtarët më të mirë në botë”, ka thënë Ronaldo për Corriere dello Sport.
I pyetur për kryesimin e Barcelonës, Ronaldo ka shtuar: “Barcelona duhet të vijë dhe të luajë në Bernabeu, dhe ne jemi të bindur se do t’i ndalojmë”