26 shkurt 2010

City humb Adebayor për katër ndeshje

Sulmuesi i Manchester Cityt, Emmanuel Adebayor është suspenduar për katër ndeshje pas kartonit të kuq të marrë kundër Stoke Cityt.
Manchester City ka pranuar kartonin e kuq dhe nuk është ankuar, për të tentuar të zvogëlojë numrin e ndeshjeve të suspenduara.
Adebayor u dërgua jashtë loje pasi goditi në fytyrë lojtarin e Stoke, Ryan Shawcross, gjatë ndeshjes së Kupës FA gjatë të mërkurës.
Dhe City ka vendosur të pranojë suspendimin prej katër ndeshjeve, në vend se të rrezikojë edhe me një ndeshje të pestë, nëse kërkesa e tyre do të ishte e pavlerë