30 qershor 2009

Tirana kërkon rivalë për miqësore

Tirana numëron sot ditën e dytë të grumbullimit në Ohër, ku dhe po zhvillon fazën përgatitore në prag të sfidës së dyfishtë ndaj norvegjezëve të Stabaekut, të vlefshme për turin e dytë të Champions Leagues. Trajneri Lonçareviç po aplikon stërvitje të ngarkuar me dy seanca në ditë. Ndërkohë që sipas drejtuesve të klubit, kampionët e Shqipërisë tashmë janë hedhur në kërkim të gjetjes së kundërshtarëve për disa ndeshje miqësore, pasi përveç stërvitjeve, lojtarët kanë nevojë për praktikë loje. Ndërkohë që tekniku kroat vazhdon të ushtrojë presion ndaj drejtuesve bardheblu për afrimin sa më të shpejtë që të jetë e mundur të një sulmuesi. Pas dëmtimit të Migen Memellit (aktualisht në Belgjikë për kurim) e largimit të Daniel Xhafës, afrim i Arbër Abilaliajt nuk e mbush boshllëkun e madh në këtë repart dhe koha nuk pret shumë.