30 qershor 2009

Benzema-Riberi, gjuetia e madhe

Benzema e Riberi, merkato e të mëdhenjve të Europës flet frëngjisht. Për dy talentet po fillon një gjueti multimilionere mes skuadrave spanjolle dhe angleze, që janë superprotagonistet dhe skuadrat italiane janë thjesht spektatore. Për talentin e Lionit interesohen Real Madridi, Mançester Junajtid dhe Arsenali, ndërsa asi i Bajernit të Mynihut pëlqehet shumë nga Çelsi, Barcelona, i zakonshmi Real i Perez dhe "Toçinjtë" e Arsen Venger. Të gjitha këto skuadra janë të gatshme të paguajnë shuma marramendëse për të marrë shërbimet e dy talenteve francezë, por gjërat do të bëhen më të qarta në ditët e ardhshme.