30 qershor 2009

Nedved mund të kalojë tek Interi

“Nedved është me pushime dhe sapo të kthehet do të vendosë dhe besoj të vazhdojë të luajë futboll”. E ardhmja e Pavel Nedvedit është akoma në fushën e gjelbërt, të paktën duke u bazuar tek fjalët e menaxherit të tij, Mino Raiola. Ish-mesfushori i Juventusit është në merkato dhe menaxheri i tij nuk i ka mbyllur dyert një kalimi të bujshëm nën urdhërat e Mourinjos: “Interi? Nuk e përjashtoj. Eshtë një lojtar me parametra zero, mund të shkojë tek cili ekip dëshiron dhe ku mund të japë një kontribut të rëndësishëm. Ka një interesim edhe nga Amerika. Lacio? Në fillim të presim vendimin e Pavelit”, ka thënë Raiola.