30 qershor 2009

Motta e do Ligën e Kampionëve

Mesfushori i ri i Interit, Thiago Motta ëndërron të fitojë Ligën e Kampionëve dhe beson se Nerazzurrët kanë mundësi të fitojnë garën më prestigjioze të klubeve evropiane. Inter ka transferuar 26 vjeçarin brazilian nga Genoa gjatë këtij afati kalimtar të verës. Ai kishte fituar Ligën e Kampionëve me Barcelonën më 2006 dhe dëshiron ta fitojë përsëri, por tani me Interin. “Dua të fitoj përsëri Ligën e Kampionëve. Kjo është arsyeja pse kam ardhur në Inter dhe i vetmi motiv për t’u larguar nga Genoa”, deklaroi ai.