30 qershor 2009

Espozito afër Romës, Andreoli te Leçe

Andrea Espozito mund të veshë fanellën e Romës. Një marrëveshje që mund të arrihet në javët e ardhshme, nga sa ka bërë të ditur shtypi italian, me kalimin në këmbim tek Leçe të Marko Andreolit, mbrojtësi i Under-21 në pronësi të Romës, që pëlqehet edhe nga Kaljari. Klubi kuqeblu, gjithashtu, po interesohet edhe për Siboniso Gaksa, mbrojtësi i Afrikës së Jugut, që ka rënë në sy për lojën e tij në Kupën e Konfederatave. Mbrojtësi i krahut, 25 vjeç, i cili luan për skuadrën e Mamelodi Sunadouns, duket se ka tërhequr vëmendjen edhe të disa klubeve të tjera të Serisë A si Lacio dhe Udineze.