30 qershor 2009

“Jam shumë i karikuar për sezonin e ri”

Ndonëse aktualisht është i impenjuar në pushime me familjen e tij, Fabio Kanavaro, mbrojtësi i Juventusit dhe kapiteni i përfaqësueses italiane, pret me padurim fillimin e sezonit të ri. “Jam shumë i karikuar për fillimin e sezonit të ardhshëm. Rikthimi im te Juventusi do të jetë sfida më e madhe e karrierës sime, pas të gjitha fjalëve që janë thënë pas transferimit tim. Kam thënë se me lojën time do të bind tifozët juventinë. Padyshim që sezoni i ardhshëm do të jetë diçka ndryshe, sepse në pankinë do të kemi një prej miqve tanë më të mirë, Çiro Ferrarën, nën drejtimin e të cilit presim të bëjmë një sezon fantastik”, thotë Kanavaro.