30 qershor 2009

Diarra dhe Andre Santos, priten firmat

Mahamadu Diarra ka kaluar me sukses dëmtimin e tij dhe është gati t’i rikthehet me intensitet stërvitjes dhe fushës së lojës. Mesfushori i Realit të Madridit është gati të nisë një sezon madhështor me fanellën e Juventusit. Klubi bardhezi përpara se të nisë marrëdhëniet përfundimtare për huazimin e futbollistit të Kombëtares së Malit, ditën e djeshme ka kërkuar dhe ka marrë kartelat klinike të Diarrasë, të postuara nga Reali i Madridit. 28-vjeçari shihet si lojtari i duhur për të vënë përkrah Sisokos dhe Markizion, për të blinduar mesfushën e “Zonjës së Vjetër”. Në këtë mënyrë, në ditët e ardhshme pritet që Mahamadu Diarra të prezantohet në Torino. Andre Santos – Fillimisht ishte vetëm një zë merkatoje, por tani për interesimin e mbrojtësit të Kombëtares braziliane konfirmon edhe selia e klubit juventin. Andre Santos, futbollisti i krahut të majtë është objektivi primar i Alesio Sekos. Menaxherët e tij janë vëllezërit Grimaldi, të cilët janë edhe menaxherët e Amaurit. Ata kanë siguruar se lojtari kushton 6 milionë euro, ose saktësisht 5 milionë e 850 mijë euro, ashtu siç shkruhet edhe në një prononcim zyrtar të klubit të Korinthiasit. Tashmë bisedimet kanë nisur dhe Juventusi mund të mirëpresë kështu brazilianin e dytë në Torino për këtë sezon.