30 qershor 2009

Prandeli do Markionin, “Zonja” Melon

“Fiorentina nuk ka ndërmend që të shesë lojtarët e saj më të rëndësishëm, siç është Felipe Melo. Gjithsesi, unë gjithmonë zgjedhjet e merkatos i bisedoj me Prandelin dhe ai më ka kërkuar Markionin për sezonin e ardhshëm”. Korvino, drejtori sportiv i Fiorentinës, shpalos synimin e tij për mesfushorin e Juventusit, Marko Markioni. Ky i fundit nuk bën pjesë në skemat e Çiro Ferrarës, ndërsa braziliani Felipe Melo i Fiorentinës, po. Tekniku bardhezi kërkon me çdo kusht numrin 5 të Brazilit nën urdhrat e tij për të formuar një mesfushë fantastike me Melon, Diegon, Sisokon dhe Markizion. Juve po përgatit sulmin ndaj brazilianit, duke ofruar Markionin plus një shumë parash.