30 qershor 2009

Grekët e Kavallës duan Erjon Bogdanin

Erjon Bogdani kërkohet nga skuadra greke e Kavallës. Lajmi është bërë publik dje nga gazeta e njohur italiane, "L‘Arena", e cila u referohet burimeve zyrtare brenda klubit të Kievos, ku sulmuesi shqiptar militon që prej sezonit 2008. Sipas kësaj gazete, "Kavalla, e sapo ngjitur në kategorinë e parë greke, është interesuar për Erjon Bogdanin, kontrata e së cilit me Tiranën skadon në fund të sezonit të ardhshëm". Skuadra në fjalë ka bërë një paraqitje të mirë në sezonin e kaluar të kategorisë greke, duke u renditur e treta pas Artomitos Peristeri dhe Janinës, gjë që i mundësoi edhe promovimin në elitën e futbollit të vendit fqinj. Për Bogdanin ka shfaqur kohë më parë interesim edhe Bari, i porsangjitur në Serinë A italiane. Disa sezone më parë, një tjetër skuadër greke, Olimpiakosi, kishte shprehur interesimin për Bogdanin.