30 qershor 2009

Pas Zebinasë synon edhe Grigerën

Zdenek Grigera mund të largohet nga Juventusi. Mbrojtësi çek, i cili është bashkuar me formacionin bardhezi dy vite më parë, pasi erdhi me parametër zero nga klubi holandez i Ajaksit, ka përfunduar nën shënjestrën e grekëve të Panathinaikosit. Klubi helen, ka shprehur dëshirën dy ditë më parë edhe për francezin Xhonatan Zebina, është gati të paguajë 11 milionë euro për t’i shkëputur “Zonjës së Vjetër” dy mbrojtësit e saj. Grigera sigurisht që nuk ka bindur në dy sezonet e tij në Torino dhe drejtuesit bardhezinj po vlerësojnë seriozisht ofertën e Panathinaikosit. Në rast se ai largohet, në Torino mund të mbërrijë napolitani Santakroçe, ose çeku tjetër, Ujfalushi.