30 qershor 2009

Çelsi përgatit 59 milionë euro për Riberinë

Londër - Klubi i Çelsit është duke përgatitur një super ofertë prej 59 milionë eurosh për të marrë nga Bajerni i Mynihut shërbimet e francezit Frank Riberi.
Lajmi bëhet i ditur nga “Sunday Express”, e cila thekson se londinezët duhet të mposhtin konkurrencën e Realit të Madridit, Mançester Junaited dhe Barcelonës. Por, detyra më e vështirë e Abramoviçit është që të bindë Bajernin për të shitur yllin francez, pasi deri tani drejtuesit e klubit gjerman kanë hedhur kategorikisht poshtë mundësinë e shitjes së lojtarit.