30 qershor 2009

Andrea Dosena, gjithmonë e më larg “Zonjës së Vjetër”

Pasi Liverpuli bleu Fabio Aurelion, rruga e transferimit të italianit Andrea Dosena në radhët e Juventusit qe e hapur. Mirëpo mbrojtësi i majtë i skuadrës së drejtuar nga Rafa Benitez duket se duhet të fillojë të mendojë sërish për Liverpulin, pasi trajneri ka bllokuar largimin e tij. Arsyeja e frenimit të kësaj marrëveshjeje ka qenë një dëmtim banal i pësuar nga titullari Aurelio. Ky i fundit është dëmtuar në mënyrë të habitshme, duke qëndruar në oborrin e shtëpisë së tij (bën të ditur britanikja “Daily Mail”). Për rrjedhojë, braziliani pritet të mos jetë i gatshëm të bashkohet me skuadrën për fillimin e fazës përgatitore dhe fillimin e sezonit e në këtë mënyrë, Andrea Dosena do të zërë vendin e Aurelios.