11 mars 2011

William Gallas e kam refuzuar Juventusin

Mbrojtësi i Totenhemit, William Gallas, ka deklaruar se ka refuzuar të kaloj në Juventus si dhe në Pariseshermen vitin e kaluar para kalimit ne Whit Hart Lene.

Francezi ishte pa skuadër, pasi që Arsenali nuk ka dëshiruar t`ja vazhdoj kontraten. Shifet se skuadra Greke Panatinaikos do të ishte destinacioni i ti i fundit, mirpo ai nënshkruajti një kontrat një vjeqare me Spursat..

Ai për L'Equipe ka deklaruar:

Të gjithë kan menduar se do të mbetet pa skuadër këtë sezon, sepse shumë skuadrave ju kam thënë JO, ndër to ishte edhe Juventusi por arsyet ishin familjare të cilët kan dëshiruar të mbeten në Angli.

Për këtë ju themë shumë njerzve që mos të shkruajn gjëra të tilla, kamë katër djem dhe mendoj për familjen time kurse në Totenhem për mu ishte një shans e mirë.
/JUVENEWS.TK/