21 mars 2011

Vazhdon të ndiqet pista e Santon

Vazhdon presing-u i Juventusin për mbrojtësin e djathtë 20 vjecar të Interit, aktualisht në huzaim tek Cesena. Lojtari që është grumbulluar edhe nga Cesare Prandelli, në prag të ndeshjeve kundër Slloveni dhe Ukrainë.

Në fund të sezonit Santon mund të bindi Interin që ta vendosi përfundimisht në merkato, në qershor dhe Juventusi do të jetë aty për të përfituar. Santon luan majtas dhe djathtas në mbrojtje dhe Juventus mund të jetë hapi decziv në karrierën e tij. /fcjuventus-news.tk/