03 mars 2011

Salihamidzic do të shkoj në Bohum

Bohum gjindet në pozicion të mirë për ta sjellur Hasan Salihamidzic në verë nga Juventusi të cilit i skadon kontrata.

Salihamisziq në qershor do të jetë futbollist i lirë dhe rikthimi ne Bundesliga është i mundshëm.

34-vjeqari u Bashkua Juventusit si futbollist i lirë në verën 2007, nga skuadra Bayern Mynchen.

Karieren profesionaliste e ka filluar në vitin 1995 me fanellen e Hamburgut ku kishte luajtur edhe për skuadren e dytë të Hamburgut.

Salihamidzic në Juventus kishte luajtur si mbrojtes dhe mesfushore, mirpo as një herë nuk e bindi trejnerin Bardh e Zi për të qenë në formacionin startues të skuadres.

Me fanellen Bardh e Zi është paraqitur në 69 takime dhe ka shenuar dy gola, këtë stinor është paraqitur vetëm në 6 takime në gjithë stinorin, po ashtu në fillim të stinorit 2010-2011 ka refuzuar të largohet nga Juventusi edhe pse Del Neri kishte deklaruar se nuk do ta ketë përkrahjen e trejnerit. /JUVENEWS.TK/