06 mars 2011

Raiffeisen Superliga e Kosovës në JuveNews

Kampioni i Raiffeisen Liga, Trepça ka arritur fitore ndaj skudrës së Hysit me rezultat 2:1.

Goli i parë erdhi nga lojtarët e mysafireve, konkretisht nga Mentor Zhdrella për 0-1, por Trepça arriti që në pjesën e parë ta barazoj rezultatin në 1-1. Në pjesën e dytë Bardhyl Kaçiu shënoi golin e dytë dhe të fitorës për Trepçen, atë për 2 me 1.

Trepça është në pozitën e katërt në tabelë më 27 pikë ndërsa Hysi e dyta më 33 pikë.

Rezultatet:

Trepça ’89-Liria 1-0
Flamurtari-KEK-u 1-2
Ferizaj-Besa 0-1
Trepça-Hysi 2-1
Ballkani-Vëllaznimi 2-1

Drenica - Prishtina (u shty)