01 mars 2011

Përfundon sezoni për Sissokon

Mohamed Sissoko nuk do të luajë më për Juventusin këtë sezon, pasi i është nënshtruar ndërhyrjes kirurgjike në gju.

Mesfushori nga Mali ka pasur probleme të vazhdueshme me gjurin e majtë, gjë që ia ka kufizuar lojën gjatë këtij sezoni.

“Këtë mëngjes Momo Sissoko i është nënshtruar artroskopisë për të rregulluar kërcin e gjurit të majtë. Trajtimi është realizuar në Bordeaux nga doktor Jambou. Kthimi i tij në aksion do të ndodhë pas tre muajsh”, shkruan në komunikatën e lëshuar nga klubi bardhezi.

Juve gjithashtu ka konfirmuar se Fabio Grosso, Hasan Salihamizic dhe Giorgio Chiellini janë në dyshim për derbin e të shtunës kundër Milanit.
/JUVENEWS.TK/