01 mars 2011

Morati: "Juve-Milan? Nuk di për kë do të bëj tifo"

Ndeshja e luajtur të hënën ndërmjet Milanit dhe Napolit i ka dhënë Interit vendin e dytë në klasifikimin e përgjithshëm, por presidenti zikaltër, Masimo Morati, nuk beson se do të vendoset gjithçka përsa i përket titullit kampion në derbin e Milanos pas disa javësh:

"Nuk besoj, se do të jetë decizive, është shprehur Morati, duke hyrë në zyrat e Komitetit Olimpik italian në Milano, por ndërkohë gjithçka që është krijuar është zbavitëse, po fillon të bëhet shumë interesante".

Napoli ka dalë i ridimensionuar nga ndeshja në San Siro?

"Skuadra e drejtuar nga Maxarri, ka theksuar Morati, nuk është jashtë nga gara për titullin kampion. Kanë zhvilluar një ndeshje të dobët të hënën, por kjo nuk largon Napolin nga gara për titullin, duke parë që kanë kryer një punë të madhe deri në këtë moment të sezonit".

Në këtë fund sezoni "ne shpresojmë të rikuperojmë pikë, ka përfunduar komentin e tij numri një zikaltër. Kërkojmë të bëjmë më të mirën tonë, kemi ndeshje të vështira përpara. Për kë do të bëj tifo të shtunën në Juventus-Milan? Nuk kam menduar akoma".
/JUVENEWS.TK/