22 mars 2011

Juventus kërkon Farfan

Forma e mirë e sulmuesit Peruan të Schalkes Jefferson Farfan ka ngjallur interesim të shumë skuadrave të mëdha dhe së fundmi të Juventusit.

Juventus është në kërkim të një sulmuesi dhe drejtori sportiv Guiseppe Marotta e sheh 26 vjeçarin Farfan si blerje perfekte.

Farfan ka filluar karrierën me skuadrën Alianza Lima dhe ka bartur edhe fanellën e PSV para se të kalonte në Schalke në vitin 2008.

Veç Juventusit, për shërbimet e Farfan janë interesuar edhe skuadrat tjera si Valencia dhe Wolfsburg. Farfan ka kontratë me Schalke deri në vitin 2012 , por një ofertë rreth 12 milion euro mund ti bind drejtuesit e skuadrës Gjermane që ai të shitet.
/JUVENEWS.TK/