15 mars 2011

Juventus i bindur për transferimin e Arshavin

Juventus është i bindur se mund të arrijë marrëveshje me Arsenalin për të nënshkruar me mesfushorin Andrey Arshavin.

Leggo shkruan se përfaqësuesi i kombëtares së Rusisë është një prej ‘katër emrave të mëdhenj’ që menaxheri gjeneral i Juves, Beppe Marotta, i ka diskutuar dje kur deklaroi planet e verës.

Juve dëshiron të ofrojë plot 20 milionë euro për të sjellë Arshavin në Torino. Po ashtu në listën e Marotta janë edhe anësori i Lyonit, Michel Bastos, mbrojtësi i Hoffenheimit, Andreas Beck dhe mesfushori i Barcelonës, Javier Macherano.
/JUVENEWS.TK/