15 mars 2011

Juve nuk heq dorë nga Rossi

Juventusi planifikon ta transferojë sulmuesin e Villarrealit, Giuseppe Rossi, gjatë afatit kalimtar veror- raporton Tuttosport.

Zonja e Vjetër është duke pasur një sezon zhgënjyes, ndërsa drejtuesit e klubit kanë paralajmëruar ndryshime të mëdha para sezonit të ardhshëm.

Nga emrat e sulmuesve që qarkullojnë janë edhe Johan Elmander dhe Marco Borriello, mirëpo Rossi konsiderohet si shënjestra primare e bardhezinjve.

Sidoqoftë, 24-vjeçari nuk do t’i kushtojë lirë Juves, pasi që së fundmi e ka vazdhuar kontratën deri në vitin 2016, ndërsa spekulohet për një shumë prej 30 milionë eurosh.
/JUVENEWS.TK/