07 mars 2011

Juve:” Sytë e drejtuar nga talenti i ri kroat”

Që Juventusi të ishte i interesuar gjithnjë e më shumë për talente premtuese, kjo dihej tashmë.

Zbuluesit e talenteve juventinë janë gjithnjë në punë dhe po kërkojnë të marrin fenomenë të moshave të reja për t’i shtuar tek skuadra juventine e të rinjëve, me shpresën se një ditë do të vijnë në skuadër të parë.Sipas 4-4-2.com tashmë po monitorohet mesfushori i majtë i Dinamo Zagrebit(23), Antun Palic.

Gjithsesi Juventus duhet të mposhte konkurencën e Bayern Munchen.

Talenti kroat vlerësohet 4 milion euro. /fcjuventus-news.Tk/