21 mars 2011

Del Neri mund të mbetet te Juventus

Luigi Del Neri beson se ai do të mund ta ruajë pozitën e trajnerit të Juventusit edhe pas këtij sezoni, pavarësisht se dyshimet po shtohen se ai mund as të mos e përfundojë sezonin në këtë pozitë.

Fitorja ndaj Brescia duket se e ka qetësuar shqetësimet e ish-taktikut të Sampdorias, por raportet edhe më tej e lidhin atë me një largim.

“Sigurisht kam një shans për të qëndruar; kam një kontratë për edhe dy sezone dhe kjo varet nga klubi me të cilin kam një mirëkuptim”, ka thënë Del Neri.

Dhe menaxheri i Zonjës së Vjetër, që të dielën fitoi me rezultat 2-1 ndaj Brescias pas katër ndeshjesh pa fitore, mendon se lëndimet kanë qenë shkak i formës së dobët të Biankonerëve.

“Ne kemi humbur katër ose pesë pikë dhe kjo është për shkak të lëndimeve. Pa lëndime ne do të ishim në gjendje të mposhtim secilin”, ka thënë më tej Del Neri.
/JUVENEWS.TK/