02 mars 2011

Del Neri duhet të largohet nga Juve

Ish-sulmuesi i Juventusit, Pietro Anastasi, i ka thënë portalit Goal.com se Luigi Del Neri do të bënte mirë që t’i paketonte valixhet dhe të largohej nga Olimpico i Torinos, pasi nuk është njeriu i duhur për Zonjën e Vjetër.

“Juventusi duket si ekip pa lojë, por para së gjithash, më vjen keq të them se Del Neri nuk është trajner për Juventusin. Ai nuk i ka dhënë asgjë ekipit”.

“Shpeshherë njerëzit thonë se ky apo ai lojtar nuk është i duhur për Juventusin, por unë them se Del Neri e ka dëshmuar se nuk e meriton të jetë trajner i Juventusit. Ai nuk është njeriu i duhur për klubin dhe faktet e dëshmojnë këtë”, deklaroi Anastasi.
/JUVENEWS.TK/