02 mars 2011

Biankonerët po shikojn tregun Anglez

Biankonerët po mendojn për merkaton e veres pas edhe një dështimi të cilët e bënë edhë këtë stinor, po thuajse i ngjajshëm nga ai i kaluari.

Siç bënë të ditur talkSport, Juventus është i gatshëm që Arsenalit t`ja ofroj Felipe Melon përta shkëmbyer me Brasilianin tjeter Denilson Pereira Neves.

20-vjeqari po ka vështërsina që të jetë në formacionin bazë të Arsenalit që do të kuptohet se në Juventis do të ketë hapsir më të madhe, kurse Wenger dëshironte Melon edhe stinorin e kaluar.

Juventus është i interesuar edhe për një futbollist të Premier Ligës, bëhet fjal për mbrojtësin e Everto-nit, Leighton Baines.

Këtë futbollist po e përcjellin Tottenhem dhe Bayern Munchen, kurse qmimi i ti është 12 milion Euro.
/JUVENEWS.TK/