22 dhjetor 2010

Zoff - Mos e shitni Buffonin

32-vjeqari Gigi Buffon nuk ka zhvilluar as një takim këtë sezon për Juven, pasi që në Kampionatin Botror Afrika e Jugut në ndeshjen Itali - Parugaj ishte lënduar, mirpo ai pritet të rikthehet në muain janar 2011.

Mirpo janë bërë të ditura disa spekulime për largimin e tijë në drejtim të Manchester United.

Ish portjeri i Juves, Dino Zoff i cili me Juventusin ka fituar 6 skudeto, ende beson se Buffon është një portjer i klasit botëror.

Kur ai është i shëndetshëm nuk ka rivalitet, pas lendimit të tij kanë filluar të flasin për to, mirpo ai ka vlera të mëdha, se lëndimet i ndodhin cdo futbollisti dhe cdo portjeri.

Unë bëjë thirrje kryesis së Juves që të mendojn mirë para se ta shesin ato..