31 dhjetor 2010

Marotta: Jemi të interesuar për Gilan & Pazzon

Sulmuesi i Sampdorias Giampaolo Pazzini dhe bomberi i Fiorentinas Alberto Gillardino mund të kenë sukses në Juventus, andaj Juve është e interesuar për këta dy sulmues u shpreh Marotta.

“Nëse flasim për karakteristikat e lojtarit Pazzini është një nga ata të cilët do të përshtateshin në Juve,” tha Marotta për Corriere dello Sport.

“Kur Sampdoria do t’a vëj lojtarin në shitje atëherë do të ndërrmarim diqka.”

“Gilardino gjithashtu është një sulmues me profil të lartë shënimi, por e njëjta si tek Pazzini nëse klubi nuk dëshiron t’a shesë atë atëherë është e kotë të insistojmë.”