26 dhjetor 2010

Ekipi i ëndërrave sipas Goal.com

Portali i njohur i futbollit Goal.com, ka bërë përzgjedhjen e njëmbëdhjet më të mirëve në futboll.
Sipas tyre duke u bazuar në disa statistika të mbledhura në 11-shen e përzgjedhur të këtij viti ndodhen nga dy lojtar nga klubi i Borusias së Dortmundit dhe të Barcelonës, të cilat kanë qenë klube dominuese në këtë sezonë në kampionatet e tyre.

Kjo është përbërja sipas Goal.com:

Manuel Neuer
Mats Hummels, Nemanja Vidic, Thiago Silva, Gareth Bale
Milos Krasic, Andres Iniesta, Nuri Sahin, Hernanes,
Lionel Messi, Cristiano Ronaldo