28 dhjetor 2010

Garë e nxehtë për "Dzekon"

Liverpooli ka vendosur që të shfaqet në tregun e lojtarëve dhe i është bashkuar garës për shërbimet e sulmuesit të Wolfsburgut, Edin Dzeko, kanë bërë të ditur mediet britanike. “The Telegraph” ka bërë të ditur se klubi gjerman është i hapur për sugjerime të marrëveshjeve për shkëmbim lojtarësh dhe kjo do të mund të çonte deri tek shkëmbimi i Dzekos për Ryan Babel dhe Daniel Agger.. 

Sulmuesi boshnjak thuhet të ketë një klauzolë lirimi prej 40 milionë euro në kontratën e tij dhe nuk ka gjasa të shumta që Liverpooli të jepte atë shumë parash, duke bërë kështu që ata të jap lojtarët e saj në shkëmbim të Dzekos.

Juventusi dhe Manchester City janë gjithashtu në garë për shërbimet e 24 vjeçarit, i cili së fundmi ka thënë se ai do të largohet nga Bundesliga në verë dhe ka shprehur dëshirën e tij për të luajtur në Serie A të Italisë.