27 dhjetor 2010

Juventus mendon për Pazzinin e Gilardinon

Juventus po mendon ti bëjë ofert Sulmuesit të Sampdorias Gianpaiolo Pazzinit, e nese nuk mundet të realizohet ky transferim , opcioni tjetër për sulmin e Juventusit është Alberto Gilardino.
Te dy lojtarët janë në radarin e Juventusin që nga vera. Del Neri e Marotta kanë qenë në Sampdoria , dhe i njohinë mirë aftesitë e Pazzinit.
Por për ta blerë Pazzinin, Juventus duhet ti shesë disa lojtar siq janë Lanzafame, Sissoko, Salihamidzic e ndoshta edhe Amaurin kshtu te Pazzo është favorit për tu transferuar në Juventus.
Por Sampdoria nuk po nugtet për ta shitur Pazzinin, sepse largimi i Cassanos e ka lenë sulmin bosh tek Sampdoria.
Për këtë arsyje Gilardino mund të transferohet, i cili i pëlqen shumë Del Nerit.
Transferimi i Gilardinos në Juventus është gati i qartë, sepse agjenti i Gilardinos, dhe Marotta janë shokë te mirë, dhe Gilardino dëshiron te luaj ne ligen e kampionëve , kështu që njëri nga kta dy sulmues mund të mbrrijë në janar në Juventus.