28 dhjetor 2010

Agjenti i Dzeko në Angli për negociata me Cityn

Manchester City është futur në negociata për transferimin e sulmuesit të Wolfsburg, Edin Dzeko.

Daily Mail shkruan se City mbrëmë ka biseduar me agjentin e Dzeko rreth detajeve të transferimit të vlefshëm 30 milionë funte.

Wolfsburg përfundimisht ka pranuar të bisedojë për marrëveshjen, e cila do të përfshinte shumën e përmendur si edhe disa miliona shtesë në varësi të paraqitjes së lojtarit.

Marrëveshja ende nuk është arritur dhe nuk mund të kompletohet deri në hapjen e afatit kalimtar dimëror, javën e ardhshme./