29 dhjetor 2010

City thenë rekordin për Dzekon

Edin Dzeko si duket do t’a thejë rekordin e transfereve të Bundesligas duke veshur fanelën e Manchester Cityn për rreth 40 milion Euro.
Boshnjaku nuk e ka mbajtur sekret dëshirën e tijë për tu larguar nga Wolfsburg ëndrra e tijë mbetet Milan,por arrdhja e Cassanos në Milano i ka mbyllur dyert sulmuesit 24 vjeçar.
Gjithashtu këto spekulime i konfirmoj edhe vetë bossi i Cityt Roberto Mancini i cili tha: “Ne kemi shansa për ta fituar titullin këtë vitë dhe çelësi i titullit mendojmë se është ardhja e Dzekos.”
“Kjo është arsyeja pse ne e dëshirojmë me ngulm atë në City.”