29 dhjetor 2010

Edin Dzeko mund të luaj ndeshjen e parë për Cityn kundër Arsenalit

Raportet rreth transferit të Edin Dzekos i ka ardh fundi, pasi që gazeta gjermane Bild ka raportuar se Dzeko ka shkuar në Manchester City, që të takohet me zyrtarët dhe sheikun. City ka ofruar 35 million funta euro për boshniakun.
Besohet se Sheikh Mansuor bin Zayed Al Nahyan do të paguj 30 million në dorë pastaj 5 milion nëse City kualafikohet në Ligën e Kampionve këtë vit.

“Transferet e janarit sjellin shumë spekulime” deklaroi Heness
Ndëra trajneri i Cityt Mancini ka thënë: “Nëse një lojtarë sikur është i mirë sikur Dzeko, shumë skuadra do të jenë të interesuara për të. Asgjë nuk është pamundur në Fotboll.”