27 dhjetor 2010

Andrea Agnelli i sigurt se Juventus do ta fitoj skudeton këtë sezon

Presidenti i Juves Andrea Agnelli beson se Bieanconeri janë në pozitë shumë të mirë për ta fituar skudeton në fund të stinorit. Gjigantët nga Torino renditën në pozitën e katërt, pesë pikë mrapa liderit të tabelës AC Milan. Agenelli e pranon se liga është shumë e barabartë, ka 4-5 skuarda që kanë shancë të barabartë që ta fitojnë skudedton. “Liga është shume barabartë. Milan tregohet skuadër e fortë,”
“Pas tyre janë Napoli, Lazio, Juve dhe Roma. Ne nuk guxojmë ta harrojmë Interin skuadër që fitoi kupën botërore të klubeve.”
“Juventus mund ta fitoj cdo lojë deri në fund të sezonës. Juventus ka traditë që duhet rrespektuar.” Përfundoi Agnelli.