26 dhjetor 2010

Benzema dhe Criscito, ëndërrat e Juves

Në merkaton e Janarit Juve ka indentifikuar dy pozicionet të cilat duhet të përfocohen, një mbrojtës i majt dhe një sulmues i cili siguron gola.
Për sulmin Torinez jan spekuluar shumë emra duke filluar nga Acquafresca, Gilardino deri tek Benzema, ky i fundit si duket i’a tërheq vëmendjen më shumë udhëheqësve të gjigandit Italian.
Mbrojtësi i majt i cili potencialisht mund të arrijë në Torino, befasisht është Mimmo Criscito. Një marrëveshje shumë e vështirë pasi që presidenti i Genoas e vlerëson atë jo më pak se 15 milion Euro.