28 dhjetor 2010

Shtypin Gjerman: "Schalke, 7-8 milion për Sissoko"

Torino 28 dhjetor - Ka shumë që flasim për blerjen te shtëpive në Juve. Por së pari duhet të shitet. I pari në listë është Momo Sissoko. Mesfushori konsiderohet i pa përdorshëm nga stafi teknik bardhë e zi. Është gjithashtu një lojtar që ka shumë para të tregut dhe mund të japin një shumë të mirë të tëhollave.

Edicioni i sotëm i "Bild" ka të bëjë më shumë se vetëm një interes nga Schalke 04 për mesfushorin. Gjermanët më sa duket kanë për të gjetur një copë për të zëvendësuar larguar (ose nisje) e Jones dhe Rakitic (që me të vërtetë i pëlqen Juves). Një ditë më parë një emisar i klubit do të takohen udhëheqjen e Juves: çmim fiks për Momo do të jetë 7-8 milionë euro. Për Sissokon, ndër të tjera, është e interesuar edhe Genoa, por Marotta: ka deklarur se Sissoko do të largohet jasht Italis..