30 dhjetor 2010

Marino: Gilardino-Juventus, ekziston marreveshja!

Shume i respektuari drejtori sportiv i Napolit, Pierpaolo Marino ka cituar se Juventusi ka nje marreveshje per te marre sulmuesin e Fiorentines, Alberto Gilardinon ne vere.

Gilardino eshte lidhur shume me nje transferim drejt Torinos ne javet e fundit, edhe pse nje shkembim me Amaurin duket e pamundur qe te perfundoj ne Janar.Nuk eshte sekret qe Juventusi eshte ne kerkim te nje Bomberi qe eshte i gatshem te shenoj nga 15-20 gola ne stinor.
Duke folur per Lady Radio, Marino tha: "Gilardino do te shkoje te Juve, por jo ne Janar.

"Eshte nje marreveshje ndermjet agjentit te Gliradinos dhe Juventusit.
Fiorentina nuk do ta kete problem qe te heq dore nga Gilardino pasi qe ata tashme kane gjetur zevendesuesin e tij, behet fjale per Antonio Floro Flores te Udineses i cili eshte afer kalimit te Viola" /
Juve-Fans