29 dhjetor 2010

Napoli dhe Juve pas Ogbonnas

Sipas disa raporteve në Itali Napoli dhe Juventus janë të interesuara të nënshkruajnë me mbrojtësin e ri të Torinos Angelo Ogbonna.
Mbrojtësi Italian me prejardhje Nigeriane është konsideruar se një nga talentët më të mëdhenjë në Itali, duke bërë debutimin e tijë për kombëtaren Italiane U-21 në Gusht të 2009.
“Ai është një lojtar i cili i përshtatet Mazzarrit, në skemën e tijë me tre mbrojtësa qendrorë.” tha Gianluca Petrachi për ‘Radio Kiss Kiss’.
“Ai gjithashtu është i ri, me shumë hapësirë për përmirësim.”
22 Vjeçari ka qenë i lidhur me kalimin e tijë në Angli, me Arsenalin dhe Evertonin si dy destinacione të mundshme.