30 dhjetor 2010

Mërkato Dimërore "Janar 2011"

Juventus për tregun e Janarit ka për synim transferimin e dy mbrojtësve të krahut ku emrat më të nxet janë Georgy Van Der Wiel për krahun e djathtë dhe për krahun e majt Fabio Coentrao..
Të dy këta lojtar janë në një formë fenomenale për ekipet e tyre përkatëse sidomos Fabio Coentrao i cili shkelqej ne ndeshjen kunder lyonit ne ligen e kampioneve kur shenoj dy gola por mos ta anashkalojm edhe Van Der Wiel i cili tregoi talentin e tij ne ndeshjen kunder Milanit ku nuk e lejoi yllin Rossoner Zlatan Ibrahimovic te merrte frym..
Per sulem ende eshte e hapur pista Gianpaolo Pazzini, Karim Benzema dhe Edin Dzeko i cili kerkohet nga gjith evropa dhe endrra e kahmotshme e Juventusit qe ta shohin me fanelen Biankonere.
Mbetet te shihet se a do te mund Drejtori sportiv i Juventusit te sjell 3 nga këta lojtarët operacioni i cili do te kushtoj diku 60 milion euro ose diqka më shumë.