24 dhjetor 2010

Marotta ka vendosur : Giladrino do te transferohet ne Juventus

Sipas lajmeve te fundit Gilardino është shumë afër transferimit ne Juventus.
Ne janar ose ne qershor, kjo do te ndodh. Marotta dhe Paratici janë shumë afër marveshjes me Fiorentinen , dhe lojtari mund te vij qe ne janar për një shkëmbim te mundshëm me Amaurin .
Thashethëmet e mbledhura nga Juvemania.it , ne Milano , konfirmojnë mardhenjet vëllaznore midis Marottes dhe agjentit te lojtarit , Bozzo , ka shtruar rrugen e transferimit te Gilardinos ne Juventus.Sipas lajmeve te fundit behet e ditur se Gilardino e ka blerë një shtëpi ne Torino dhe sipas te gjitha gjasave aj do te jetë sulmuesi i ri i Juventusit.