23 dhjetor 2010

Del Neri i kënaqur me ekipin e tij


Trajneri i Juventusit, Gigi del Neri, mendon se ata janë në një formë të mirë në prag të pushimit dimëror.

Biankonerët kanë zbritur në pozitën e katërt pas barazimit ndaj Chievos, por ata janë ende në ndjekje të Skudettos.

“Ne po punojmë vërtet shumë. Ka pasur disa momente në fillim që nuk kanë qenë aq të lehta, por u rikthyem në rrugë të duhur me shumë punë nga lojtarët”.

“Tash rezultatet po vijnë, por ne duam të arrijmë më shumë. Është për të ardhur keq që jemi eliminuar nga Europa League në një mënyrë jo të këndshme, pasi nëse kishim luajtur me këtë formë dhe jo tre muaj më parë, mbase do të kishim mbetur në garë”, ka thënë Del Neri.