23 dhjetor 2010

Behrami lojtar i Romës?

Roma ka hapur negociatat me West Hamin për transferimin e mesfushorit kosovar, Valon Behrami.

Goal.com flet për një ofertë prej 5.3 milionë eurosh të Romës e cila pritet të lëkundë drejtuesit nga Upton Park, që ta lejojnë transferimin e kosovarit te gjiganti i Serie A.

“Ka pasur interesim nga shumë klube të mëdha evropiane për Behramin, por tashmë është e sigurtë – ai do t’i bashkohet Romës. West Ham nuk dëshiron ta pengojë transferimin, por ata kanë nevojë për para dhe nuk dëshirojnë të luftojnë për ta mbajtur atë”, theksoi një burim.