29 janar 2010

Zyrtare: Zaccheroni trajner i Juventusit

Juventusi ka shkarkuar trajnerin deritanishëm Ciro Ferrara, ndërsa e ka caktuar trajner Alberto Zaccheronin, i cili do ta udhëheqë Zonjën e Vjetër deri në fund të sezonit.

Pritet që ish-trajneri i Milanti, Interit dhe Udineses t’ia kthejë namin Juves dhe ta ngrejë në njërën nga tre pozitat e para në tabelë.

“Nga sot Juventusi ka një trajner të ri: Alberto Zaccheroni”, shkruan në deklaratën zyrtare të klubit, dhe pikërisht pas seancës së sotme stërvitore, Zaccheroni do të prezantohet para mediave.