29 janar 2010

Palermo pas Behramit

Klubi italian Palermo planifikon të paraqes ofertë për mesfushorin e West Hamit, Valon Behrami gjatë afatit kalimtar të verës. Ylli kosovar me nënshtetësi zvicerane spekulohet se mund të largohet nga Upton Park ndërsa presidenti i Palermos, Maurizio Zamparini ka paralajmëruar se do të mundohet ta kthej Behramin në Itali.
“Ai nuk ka intereson për janar. Por, do të shohim se çka mund të bëjmë në qershor. Ai është futbollist i lirë. Do të varet nga dëshira e tij” tha Zamparini. Behrami ka përvojë në futbollin italian ku kishte luajtur në Genoa, Verona dhe Lazio.