29 janar 2010

Tottenham konfirmon huazimin e Gudjohnsen

Menaxheri i Tottenhamit, Harry Redknapp, ka konfirmuar se Eidur Gudjohnsen ka arritur në White Hart Lane si huazim deri në fund të sezonit.
“Thjesht mendoj se ai është një lojtar i mirë dhe ai mund të luajë në disa pozita për ne, ai mund të luajë në mesfushë ose si mesfushor sulmues nëse ne dëshirojmë ta ndërrojmë sistemin”.
“Andaj po, ne e kemi huazuar atë deri në fund të sezonit dhe do të shohim se si shkon”, ka thënë Redknapp.
Gudjohnsen, i cili kaloi tetë vite në Angli me Boltonin dhe Chelsean në mes të viteve 1998 dhe 2006, rikthehet në Ligën Premier pasi dështojë të gjejë veten në kampionatin francez te Monaco.
West Ham po ashtu ishte i interesuar në sulmuesin me përvojë, por u mposht nga rivali tjetër i kryeqytetit